Kącik architekta – Trendy projektowania społeczności w USA podkreślają rozwój Infill

Przez AIA W czasie utrzymującego się kryzysu gospodarczego w Stanach Zjednoczonych tendencje w domu zmieniają się z dużych pododdziałów mieszkaniowych w projekty rozwojowe na małą skalę.
Amerykański Instytut Architektury 2011 (AIA) w trzecim kwartale Home Design Trends Survey odzwierciedla obecne pragnienia dzisiejszego nabywcy w kierunku przystępności cenowej, dostępu do transportu publicznego, możliwości handlowych i centrów zatrudnienia.
Badanie ujawnia, że konsumenci preferują proste style domowe wykonane z trwałych materiałów budowlanych, takich jak włókno-cement, kamień, dachówka i tynki z naturalnego gruntu.
Ten trend wspiera rosnące zainteresowanie niskimi kosztami utrzymania i przystępnymi cenowo mieszkaniami.
Via AIA Ponadto coraz większą popularnością cieszy się budownictwo wielopokoleniowe i coraz więcej interakcji ze społecznością.
Chociaż wzrost populacji latynoskiej i azjatyckiej może wpływać na ten trend, nie ma wątpliwości, że więcej Amerykanów decyduje się żyć z członkami rodziny, aby poradzić sobie z pogarszającymi się warunkami ekonomicznymi.
Za pośrednictwem AIA amerykańskie firmy zajmujące się architekturą mieszkaniową nadal zgłaszają słabe warunki biznesowe.
Jednak pomimo tego, że wszystkie główne sektory budownictwa mieszkaniowego pozostają w spadku, zaległości projektowe powoli rosną, a aktywność przebudowy nadal rośnie.
Po stronie rozwoju, niski poziom nowej budowy domu, gwałtowny spadek dostępu do rynku i wzrost popularności życia w miastach są głównymi przyczynami wysokiego poziomu projektów wypełnień ,.
powiedział AIA Chief Economist, Kermit Baker, PhD, Hon.
AIA.
Z perspektywy projektowania domowego preferowane są materiały budowlane, takie jak cementowe, kamienne, kaflowe lub naturalne, które są trwałe i wymagają niewielkiej konserwacji.
Via AIA Prowadzony co kwartał panel ponad 500 architektów skupionych w sektorze mieszkaniowym, AIA Home Design Trend Survey koncentruje się na aktualnych trendach w projektowaniu społeczności i sąsiedztwa.
Via AIA Reference: AIA
[hasła pokrewne: huśtawka ogrodowa castorama, mrówka wadowice godziny otwarcia, architektura wernakularna ]

Powiązane tematy z artykułem: architektura wernakularna huśtawka ogrodowa castorama mrówka wadowice godziny otwarcia