Kącik architekta – Disaster Prevention and Education Center / Superunion Architects

Dzięki uprzejmości Superunion Architects Na terenie prawie bez kontekstu ze względu na szeroką skalę i otwarte plany rozwoju, Istanbul Disaster Prevention and Education Center (DPEC), zaprojektowany przez Superunion Architects, stanowi nowy początek dla obszaru Expo sąsiadującego z międzynarodowym lotniskiem Atatürk .
Obecnie obszar ten jest typowym przykładem ogólnego, zorientowanego na rynek rozwoju bez wspólnego celu.
Składa się z wysokich izolowanych budynków, próbujących wyrazić swoją indywidualność, a nie jako spójna całość.
Położone w przestrzeni między miastem a lotniskiem, gdzie przestrzeń publiczna nie istnieje, pojedyncze budynki otoczone są własnym prywatnym parkingiem.
Nowy DPK Stambuł odwraca obecne standardy planowania, dzięki czemu powierzchnia gruntu jest całkowicie publiczna, podnosząc budynek i pozwalając parkowi swobodnie płynąć poniżej.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Pozioma, neutralna objętość wyróżnia się w kontekście wysokich i skomplikowanych budynków.
Stambuł DPEC jest kontekstualny poprzez swoją bezksięgowość.
Jest to budynek uniwersalny, prototyp nowej typologii globalnie zorientowanego Centrum Pomocy Katastrofom.
Dzięki uprzejmości Superunion Architects Manifestowane w monolicie świat wiedzy, wspierany przez poszczególne elementy w terenie, jedną z nich jest posąg reprezentujący ludzkość i jej znaczenie wspierania nauki zbiorowej.
Podobnie jak oryginalny Atlas, posąg ten nosi także świat .
Pływający monolit uszczelnia i chroni wymianę cennej wiedzy na temat uczenia się i przygotowań do przyszłych katastrof.
lobby Budynek zapewnia cień do ogrodu poniżej, gdzie ludzie przechodzą lub spędzają czas przed lub po wizycie.
Podczas gdy budynek jest gładkim pojedynczym obiektem na zewnątrz, ziemia jest dokładnie zaprogramowana i stanowi kontrast z pływającą powyżej powierzchnią bez skali.
Ogród oferuje naturalne walory wody i zieleni, fontanna wieje wodę przez atrium, zapewniając chłód i odbijając światło w biurach i kawiarni.
Witryna wprowadza solidny, łączący park, który może wchłonąć i dostosować się do przyszłych sąsiednich budynków i instytucji.
planetarium Architekci: Superunion Architekci Lokalizacja: Stambuł, Turcja Drużyna: Johanne Borthne, Vilhelm Christensen, P.
l Arnulf Trodahl, Bj.
rn Andreassen Status: Międzynarodowe zgłoszenie do konkursu Program: Disaster Disaster and education center Wielkość programu: 5000m2 Site: 27000m2 Client: Istanbul Gmina Metropolitan Rok: 2011
[patrz też: , psb stalowa wola, olx ostrowiec ]

Powiązane tematy z artykułem: olx ostrowiec psb stalowa wola temperatura topnienia metali