Budownictwo i architektura : Zaktualizowane plany wydane dla nowego kampusu Apple Campus firmy Foster + Partner w Cupertino

Foster + Partnerzy, ARUP, Kier + Wright, Apple Apple opublikowało zaktualizowane plany ujawniające ambicje instalacji słonecznej dla proponowanego kampusu w Cupertino.
Ogłoszony w czerwcu kampus będzie obejmował biuro, budynek badawczo-rozwojowy, zaplecze badawcze, audytorium korporacyjne, centrum fitness, centralną fabrykę i związany z nią parking.
Foster + Partners będzie współpracować z ARUP North America i lokalną firmą inżynieryjną Kier & Wright w celu ukończenia projektu.
Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji.
+ 28 Zasłona przeciwsłoneczna pokryje większość budynku administracyjnego o powierzchni 750 000 stóp kwadratowych i prawdopodobnie dużą część garażu o powierzchni 320 000 stóp kwadratowych, umożliwiając budowę systemu o mocy 5 megawatów, który zapewni większość energii potrzebnej do zasilania centrali.
Po ukończeniu budynek stanie się jedną z czołowych korporacyjnych instalacji słonecznych na świecie i prawdopodobnie największą instalacją w Stanach Zjednoczonych.
Apple buduje również 174-hektarową elektrownię słoneczną w centrum danych w Maiden w Północnej Karolinie.
.
Foster + Partners, ARUP, Kier + Wright, Apple Zaktualizowane plany pozostają spójne z ostatnią aktualizacją projektu w sierpniu, ponieważ zaokrąglony budynek i pionowy garaż pozwalają większości kampusom pozostać otwartą zieloną przestrzenią, z 60% więcej drzew i 90 % mniej asfaltu niż obecna strona.
.
Foster + Partnerzy, ARUP, Kier + Wright, Apple Miasto Cupertino dokonuje przeglądu opinii publicznej i opracowuje Raport o oddziaływaniu na środowisko, który zostanie oceniony na wiosnę tego roku.
Chociaż szczegóły projektu wydają się obiecujące, budynek o powierzchni 2,65 miliona metrów kwadratowych musi zostać zburzony, aby kampus mógł zostać zrealizowany.
Jest to jeden z nielicznych zagadnień omawianych przez Radę Miasta Cupertino.
.
Foster + Partnerzy, ARUP, Kier + Wright, Apple Via Inhabitat, 9To5Mac
[patrz też: mrówka tczew, moskitiera na drzwi balkonowe lidl, renesans architektura ]

Powiązane tematy z artykułem: moskitiera na drzwi balkonowe lidl mrówka tczew renesans architektura