Architektura: Bertrand Goldberg Architecture of Invention Exhibition / John Ronan Architects

Steve Hall / Hedrich Blessing Architekt: John Ronan Architects Lokalizacja: 111 South Michigan Avenue, Chicago, Illinois, USA Zespół projektu: John Ronan AIA, główny projektant; Marcin Szef, Tom Lee Projektant graficzny: Studio Blue Generalny wykonawca: Art Institute of Chicago Obszar projektu: 6600 sqf Rok projektu: 2011 Zdjęcia: Steve Hall / Hedrich Blessing + 13 Firma została wybrana przez kuratorów w dziale Architektura i Design Sztuki Institute of Chicago zaprojektuje przestrzeń wystawową na retrospektywną wystawę prac chicagowskiego architekta Bertranda Goldberga.
Projekt przestrzeni ma na celu odwołanie się do pracy architekta tematu w jego formie i geometrii, późniejsze prace są wyświetlane w przestrzeni z nachylonymi ścianami z delikatnie zakrzywionymi narożnikami, odzwierciedlającymi późniejszą fascynację Goldberga krzywymi o krzywoliniowym kształcie; wcześniejsze prace są wyświetlane w prostszej, prostolinijnej przestrzeni, odzwierciedlającej bardziej ortodoksyjny modernizm wczesnej kariery Goldberga.
.
Steve Hall / Hedrich Blessing Po wejściu na powierzchnię wystawienniczą zwiedzający po raz pierwszy napotykają zakrzywioną ścianę z betonu zbrojonego płytami szklanymi, która identyfikuje wystawę z Goldbergiem, wykorzystując jeden z autorskich materiałów autorskich.
Stamtąd praca rozwija się w chronologii odwrotnej, zaczynając od bardziej znanej pracy, kontynuując wcześniejszą pracę, zanim powróci się do lepiej znanego materiału.
Odbite lustrem portale w ścianach oddzielające kapsułki w kształcie kulek, które definiują różne sekcje wystawy, rzucają cień na nadchodzące projekty i subtelnie sugerują wystawcy-uczestnikowi, aby narysowali relacje między różnymi projektami prezentowanymi na wystawie.
Gdy odwiedzający porusza się w przestrzeni, portale te tworzą ważne prace, które wprowadzają każdy nowy obszar wystawy.
Naprzemienna farba w kolorze białym i kolorze węgla na ścianach przestrzeni galerii nadaje rytm i strukturę sekwencji przestrzennej.
.
Steve Hall / Hedrich Blessing
[patrz też: mrówka tomaszów lubelski, mrówka wadowice godziny otwarcia, pinb piła ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka tomaszów lubelski mrówka wadowice godziny otwarcia pinb piła