Architektura: 9 Zasady etycznego przebudowy, które należy rozważyć w celu ulepszenia społeczności, a nie ich gentrify

The Stony Island Arts Bank został pierwotnie zaprojektowany przez Williama Gibbonsa Uffendella i zbudowany w 1923 roku jako wspólnota oszczędności i pożyczki.
Remont został zainicjowany przez Fundację Rebuild pod kierunkiem artysty Theastra Gatesa.
Image Tom Harris.
Hedrich Błogosławieństwo.
Dzięki uprzejmości Rebuild Foundation Wersja tego artykułu została pierwotnie opublikowana przez Common Edge jako The Principles of Ethical Revevelopment. Gdzie żyje kreatywność.
Czy najwyższy poziom produkcji kulturalnej może pochodzić z ulicy.
Co to znaczy być dobrym sąsiadem, dobrym szafarzem.
Jak to wygląda, gdy w pracy jest tyle sił, żeby ludzie byli odizolowani.
Jak widzisz wartość w tym, co inni odrzucają.
Czy możemy nauczyć się mówić o chwilach sukcesu w naszych trudnych dzielnicach, nie tak przypadkowych i magicznych, ale o wyrafinowanej elastyczności.
Czym jest empatia obywatelska.
Oto niektóre z pytań: Miejsce Lab , partnerstwo pomiędzy Sztuką i życiem publicznym w Chicago a szkołą publiczną w Harris, zbadane podczas ubiegłorocznego ćwiczenia przeprowadzonego przy wsparciu Johna S.
i Jamesa L Fundacja Rycerza: jest to zestawienie dziewięciu zasad, zwanych łącznie Przebudową etyczną .
Zwalczane w prowadzonej przez artystów, opartej na sąsiedztwie pracy rozwojowej aktywnie występującej na południowej stronie Chicago, te ewoluujące zasady powstały z pracy Artysta Theaster Gates, Jr.
Od ponad roku Place Lab przesiąkł swoimi projektami i praktykami, a dzięki dokumentacji i wdrożeniu wspierał ciągły rozwój inwestycji artystycznych South Side, takich jak Stony Island Arts Bank i rozwijanie Arts Block na University of Chicago.
Oprócz obserwacji i uczestnictwa w dziele, które reżyseruje Gates, Place Lab skompilował serię wywiadów z osobami, które mają obecne lub poprzednie role w pracy.
Wywiady te obejmowały zróżnicowaną grupę artystów, kolekcjonerów, administratorów sztuki, liderów społeczności, organizatorów, sąsiadów, sponsorów, pracowników, osobistych i zawodowych współpracowników, entuzjastycznych adwokatów, wczesnych przybranych, wierzących, zwolenników, a nawet sceptyków.
Ten katalog rozmów, w połączeniu z wartościami wyrażanymi przez Gatesa, został poddany destylacji w naszym podejściu do uważnego budowania miast: Przebudowy etycznej.
Portret Theaster Gates.
Obraz dzięki uprzejmości University of Chicago Gates może być wyjątkowy.
Ma silny i szczególny punkt widzenia w swojej praktyce kosmicznej.
Ale nie tylko on kocha skąd pochodzi i gdzie mieszka.
Są mistrzowie miejsca na całym świecie, z dodatkowymi pracami w wielu innych częściach kraju.
Kiedy dokumentujemy, tworzymy historie o procesie, wdrażamy interwencję i opracowujemy strategię, Place Lab uniknie nakazowych deklaracji lub propagacji modeli.
Kontekst, historie i gracze mają znaczenie w pracach związanych z przebudową, a to, co ma udział w Labor Lab, nie ma być powielane.
Co działa w Chicago.
W naszych budynkach, z naszymi artystami, z publicznością, którą montujemy, z naszymi sąsiadami, z fundatorami, którzy dołączają.
Powinno zapewnić elastyczną metodologię, która może być dostosowana do innych lokalizacji, ale nigdy nie jest replikowana.
stanowi podstawę dziewięciu zasad, to nie jest nowe myślenie.
Dyskusje na temat inteligentnych miast mają ogromny nacisk na.
Innowacje.
ale należy zachować ostrożność, jeśli chodzi o zaabsorbowanie najnowszymi, najświeższymi pomysłami.
Od wieków zwykli ludzie robią ważną pracę, aby ich wspólnoty odniosły sukces i stworzyły rytuały, aby utrzymać przy życiu ich społeczności.
Zamienili chałupę w juke joint, schodzą się w przedsiębiorcze biura na wolnym powietrzu, zakręcają się w miejsca spotkań, puste miejsca w pełne przygód place zabaw.
Nie zrobili czegoś z niczego.
Widzieli możliwość, gdzie inni widzą tylko ograniczenia.
The Stony Island Arts Bank został pierwotnie zaprojektowany przez Williama Gibbonsa Uffendella i zbudowany w 1923 roku jako wspólnota oszczędności i pożyczki.
Remont został zainicjowany przez Fundację Rebuild pod kierunkiem artysty Theastra Gatesa.
Image Tom Harris.
Hedrich Błogosławieństwo.
Dzięki uprzejmości Fundacji Przebudowy Zamiast nazywać Przebudowę Etyczną nowymi lub innowacyjnymi, bardziej celne jest rozważenie Przebudowy Etycznej jako nietypowego procesu transformacji.
Podejście skoncentrowane na ludziach nie jest po prostu tak szeroko rozpowszechnione, jak tradycyjne formy rozwoju sąsiedztwa, które stawiają na zysk ponad społecznością.
Gentrification jest stałym słowem dla wielu innych rzeczy, które ludzie naprawdę znaczą.
Gates wyjaśnił w wywiadzie dla Chicago Tribune.
Kiedy ludzie w biednych czarnych społecznościach używają słowa gentryfikacja , zadają konkretne pytania.
Jeśli wydarzy się coś dobrego, czy będę zmuszony wyjść.
Czy nadal mogę tu mieszkać.
Czy zmienią się społeczne konstrukcje rządzące tym, jak tu mieszkam.
Wszyscy martwią się o pytania dotyczące przystępności, żywotności i jakości
[przypisy: castorama toruń, papier gładziowy, krynica morska domki drewniane ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama toruń krynica morska domki drewniane papier gładziowy