Architektura 21szego wieku : Chmura: Dwie połączone luksusowe wieże mieszkalne / MVRDV

Luxigon The Cloud: Dwie połączone luksusowe wieże mieszkalne MVRDV to inwestycja mieszkaniowa w dzielnicy biznesowej Yongsan.
Wieża o wysokości 260 metrów i 300-metrowa wieża są połączone w środku pikselową chmurą dodatkowych programów oferujących udogodnienia i przestrzeń zewnętrzną z szerokimi widokami.
Wieże o łącznej powierzchni 128 000 m2 mają zostać ukończone w 2015 roku.
Więcej zdjęć i opis projektu po przerwie.
Dwie wieże znajdują się przy wejściu do projektu Yongsan Dreamhub, planu głównego zaprojektowanego przez Studio Libeskind, rozszerzającego dzielnicę biznesową stolicy Korei Południowej w Seulu.
Południowa wieża ma wysokość 260 metrów i 54 piętra, północna wieża ma 300 metrów i 60 pięter.
W połowie drogi, na poziomie 27.
piętra znajduje się chmura o wysokości 10 pięter, łącząca dwie wieże.
Chmura odróżnia projekt od innych luksusowych obiektów, przesuwa cokół w górę i tworzy przestrzeń na poziomie parteru w ogrodach publicznych, zaprojektowaną przez Marthę Schwartz.
.
Luxigon Zwykle wieżowiec niewiele dodaje do najbliższego otoczenia miejskiego, integrując publiczny program z chmurą, a typologia nadaje miastu bardziej społeczny charakter.
Wewnątrz chmury, oprócz funkcji mieszkaniowej, znajduje się 14 357 m2 udogodnień: sky lounge.
duże połączenie atrium, centrum odnowy biologicznej, centrum konferencyjne, studio fitness, różne baseny, restauracje i kawiarnie.
Na szczycie chmury znajduje się szereg publicznych i prywatnych przestrzeni zewnętrznych, tarasów, tarasów, ogrodów i basenów.
Aby umożliwić szybki dostęp do chmury, dostępne są specjalne ekspresowe windy.
.
Luxigon Luksusowe apartamenty o powierzchni od 80 m2 do 260 m2, z których niektóre oferują podwójne sufity wysokości, patio lub ogrody.
Wieże o idealnym planie kwadratu zawierają cztery narożne mieszkania na piętrze, oferując każdemu odpowiednie warunki światła dziennego i wentylację krzyżową.
Każda wieża jest dostępna za pośrednictwem wielkiego holu na poziomie gruntu; reszta parteru podzielona jest na domy miejskie.
Oprócz dodatkowych udogodnień, Cloud zawiera 9 000 m2 biurowca Officetel (Office-Hotel) o typowej koreańskiej typologii i 25 000 m2 panoramicznych apartamentów ze specjalnymi układami.
Najwyższe piętra obu wież zarezerwowane są dla apartamentów typu penthouse o powierzchni 1200m2 z prywatnym ogrodem na dachu.
Dzięki uprzejmości MVRDV
[więcej w: pinb piła, lidl moskitiera, castorama toruń godziny otwarcia ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama toruń godziny otwarcia lidl moskitiera pinb piła